פרוייקט הלנד וואטש


אחד הפרוייקטים המרכזיים של האגודה לצדק חלוקתי הוא פרויקט "לנד ווטש", שבו עוקבת האגודה באופן שוטף ובזמן אמת אחר המתרחש בתחום המקרקעין בישראל, מנתחת את המידע ופועלת במישורים שונים הדורשים התערבות, כמו המישור המשפטי.
מטרת הפרויקט הינה מעקב אחר בעיות של צדק חלוקתי באופן הקצאת משאבי קרקע, והעלאת סוגיות אלה לתודעת מקבלי ההחלטות ולמודעות הציבורית. כמו כן, האגודה שמה לה למטרה לדאוג לסיקור תקשורתי מרבי לנושאים המטופלים על ידה.משטר המקרקעין בישראל מתאפיין בהיעדר שקיפות, נגישות ונהירות לציבור. במסגרת פרויקט זה עוקב צוות האגודה, באופן שוטף ובזמן אמת, אחר המתרחש בתחום המקרקעין בישראל מבחינה משפטית, כלכלית, חברתית ותכנונית. צוות האגודה מנתח את המידע, מאתר נושאים בהם קיים חוסר צדק חלוקתי ופועל במישורים המרכזיים הדורשים התערבות.מידי חודש מפיצה האגודה עלונים מקוונים (Newsletters) הנשלחים לרשימת תפוצה, המונה למעלה מ-1,100 חברי כנסת, משפטנים, עיתונאים, פקידי ממשל, אנשי אקדמיה, אזרחים מעורים המבקשים להצטרף לרשימת התפוצה ועוד. במסגרת העלונים החודשיים, חושפת האגודה את הנושאים בתחום משאבי הקרקע והקצאתם, המעוררים סוגיות של צדק חלוקתי.
כמו כן, במסגרת פרויקט ה"לנד וואטש" נערך מעקב שוטף אחר ההחלטות של מועצת מקרקעי ישראל, המתקבלות מעת לעת.הצטרף לרשימת התפוצה

הכנס את כתובת הדוא"ל שלך וקבל את חדשות האגודה ישירות למייל.

;