גיליון מס 9 ספטמבר-אוקטובר 2006

מינהל מקרקעי ישראל: טעינו

הקפאתה של החלטה 969 של מינהל מקרקעי ישראל באה לאחר מאבק ארוך שכלל בין היתר ביקורת ציבורית ופנייה של האגודה לצדק חלוקתי למינהל. כעת מתברר שגם מתוך סיכום דיון שערך המינהל עצמו עולה כי החלטה 969 לא מימשה את ייעודה: תיקון עיוותים במדיניות הפיצויים למיגזר החקלאי עליהם הצביע בג"ץ. למעשה, נכתב שם, במקרים מסויימים פעלה ההחלטה הפוך מייעודה – דהיינו הגדילה פיצויים. מכאן שלמינהל היו הכלים להבין את הבעייתיות בהחלטה.

יכין חק"ל וקרקעות הציבור

ממכתב יועץ שר הבינוי והשיכון עולה, כי לדברי גורמים במינהל עמדה בפני מועצת מקרקעי ישראל תשתית עובדתית ומשפטית מלאה בעת קבלת החלטה 1046. עולה איפוא השאלה, אם אכן עמדה תשתית מלאה טרם קבלת ההחלטה, מדוע כללה אותה החלטה ממש קביעה, כי תוקם ועדת ביקורת בנידון? ומדוע כבר שנה לאחר שההחלטה מיושמת בפועל טרם גיבשה וועדה הביקורת מסקנותיה?

לא להטבות חריגות לסוכנות היהודית

ועדת המשנה של מועצת מקרקעי ישראל קיבלה החלטה מחריגה שתעניק לסוכנות היהודית בעלות על אדמות ציבוריות יקרות. לאחר פנייה של האגודה לצדק חלוקתי בעניין לשר הבינוי והשיכון מאיר שטרית, התקבלה הבטחה רשמית כי אין בכוונת השר לאשר החרגות מהסוג הזה.

חוף הים צריך להיות נגיש לכולם

חוף הים אמור להיות נגיש לכולם. לכן בהמשך לעתירה של "אדם טבע ודין" יוצאת האגודה לצדק חלוקתי נגד הקריטריונים העמומים של המדינה המגדירים את הזכות לגבות דמי כניסה לחופים ולעיתים משאירים דווקא יישובים עניים מול ים סגור.

  • 1

קטגוריות נוספות

הצטרף לרשימת התפוצה

הכנס את כתובת הדוא"ל שלך וקבל את חדשות האגודה ישירות למייל.

;