גיליון מס 52 יוני 2010

גיליון מס 53 יולי 2010

בגיליון: הרפורמה בתכנון ובניה והדו"ח של Doing Business – על מה באמת מדובר?; הרפורמה בתכנון ובניה – המאבק נמשך; קריאה משותפת של ארגונים חברתיים וסביבתיים לוועדת ששינסקי לאימוץ עקרונות למדיניות ממשלת ישראל ביחס לניצול משאבי נפט וגז

עדכונים מפעילות האגודה לחודש יוני 2010

השתתפות בכנסים, הגשת ניירות עמדה, פרסומים בתקשורת ועוד.

ד"ר סנדי קדר: "הפיתוי לשחיתות בנדל"ן הוא ענק - אנחנו בדרך להפוך לרפובליקת בננות". מאת שוקי שדה דה מרקר

תערובת מסוכנת של תאוות בצע, שליטה על ידע, אינטרסים משולבים וכסף שטמון עמוק באדמה היא הגורם לשחיתות בתחום הנדל"ן בישראל. כך מאמין ד"ר סנדי קדר, ראש האגודה לצדק חלוקתי. (לצפייה בכתבה באתר הארץ "דה מרקר" בעברית או באנגלית)

מדיניות בגיבוש: מינהל מקרקעי ישראל מקיים שימוע ציבורי באשר לגורל הנחלות הפנויות

במסגרת השימוע הציבורי טענה האגודה לצדק חלוקתי בפני המינהל: כי יש להקצות נחלות פנויות בישראל, באמצעות מכרז פומבי. שכן, נחלות פנויות הינן נכס ציבורי, יקר ערך ולאופן הקצאתן השלכות כבדות משקל על כלל הציבור. כמו כן הציעה האגודה פתרון חלופי, ככל שיש צורך במתן תמריץ לאיוש הנחלות הפנויות ועידוד ההתיישבות בפריפריה.

שוק המים המינרלים – איך שוב נמסרים נכסי ציבור יקרים בנזיד עדשים

מתן אפשרות לחברות המים המינרלים לבצע קידוחים על מנת לשאוב מי תהום ולנכס להן מקורת חדשים לשאיבת מים מינרלים, מהווים עוולה מתמשכת כלפי הציבור. שוב מעניקה המדינה משאבים ציבוריים לגוף פרטי בניגוד לחוק, ללא תחרות הוגנת ולא תשלום נאות, שוב הציבור מנושל ממשאביו ושוב הקופה הציבורית נפסדת.

  • 1

קטגוריות נוספות

הצטרף לרשימת התפוצה

הכנס את כתובת הדוא"ל שלך וקבל את חדשות האגודה ישירות למייל.

;