גיליון מס 65 יולי 2011

עובדים עלינו: מנסים להשתיק את מחאת הדיור

הח"כים שמכינים את "סופרטנקר הנדל"ן" של נתניהו, ניסו לשכנע את דרי מאהל המחאה בת"א שהיא תפתור את מצוקת הדיור. בפועל, התוכנית הזו רק תסייע לכרישי הנדל"ן ולעשירון העליון להתעשר עוד יותר על חשבוננו.

נתניהו, זו לא הקרקע שלך, זו הקרקע שלנו

הרווחים שנוצרו בתהליך הפרטת הקרקעות, הם אלה שגרמו לעליית המחירים שמרסקת את המעמדות הבינוניים והנמוכים בארץ. במקום שהיזמים ימשיכו לבנות על קרקעות שהיו פעם ציבוריות ויעלו את מחיריהן, כדאי לחוקק חוק זכויות הדיור ולבצע רה-ארגון של גופי ניהול הקרקע.

10 נקודות מרכזיות לקידום מדיניות דיור חברתית בישראל

דיור אינו מצרך אלא זכות בסיסית של האדם. לדיור יש השפעה קריטית על החיים של כל אדם. קיומו או היעדרו של דיור בר השגה יקבע אם נוכל לגור בסביבה שבה חינוך טוב עבור ילדינו, שירותים טובים ומקומות עבודה. הוא יקבע האם נוציא סכום גבוה מדי כדי להבטיח לנו קורת גג, סכום שיבוא על חשבון טיפול שיניים ולעיתים אפילו אוכל.

מחאת הדיור : פעילות האגודה לצדק חלוקתי

מצוקת הדיור בישראל הולכת ומחריפה, והיא פוגעת יותר ויותר בשכבות אוכלוסייה שונות הקורסות תחת הנטל של עלויות הדיור. בשנים האחרונות אנו עדים לנסיגה דרמטית של המדינה ממעורבות בשוק הדיור והעברה מגמתית של מרכז הכובד לשוק הפרטי. הממשלה מצמצמת במידה ניכרת את מעורבותה בתחומים כגון סבסוד משכנתאות, בניה של דיור ציבורי ושיקום שכונות, ואינה מציגה אלטרנטיבות.

חוק הוד"לים מסוכן למשטר הדמוקרטי בישראל

המטה לתכנון אחראי שהאגודה לצדק חלוקתי שותפה בו קורא לחברי הכנסת לא לאשר את החוק.

  • 1

קטגוריות נוספות

הצטרף לרשימת התפוצה

הכנס את כתובת הדוא"ל שלך וקבל את חדשות האגודה ישירות למייל.

;