כחלון מוטה לטובת החקלאים? נייר עמדה

האגודה לצדק חלוקתי פנתה ליועמ"ש המדינה בנייר עמדה המתריע על חשש לניגוד עניינים בפעולותיו של השר כחלון המשמש כיו"ר מועצת מקרקעי ישראל


עקב התרבות החלטות המועצה המיטיבות עם קיבוצים ומושבים מאז הצטרפותו של מזכ"ל תנועת המושבים למפלגת 'כולנו' והצהרתו של השר כחלון כי יבקש את תיק החקלאות בממשלה הבאה, בתאריך 17.2.19 שלחה האגודה, בשם פורום הקרקעות בו היא חברה (הכולל את הקשת הדמוקרטית המזרחית, אחוזת נגב וארגונים נוספים), נייר עמדה ליועמ"ש המדינה, המתריע על חשש לניגוד עניינים בפעולותיו של השר כחלון כיו"ר מועצת מקרקעי ישראל, וכן חשש כי כאשר שר האוצר אוחז גם בכובע יו"ר רשות מקרקעי ישראל, אין כל גורם ממשלתי המפקח על החלטות הרשות ומוודא את השלכותיהן התקציביות. , בניגוד לסעיף 40(ג) לחוק יסודות התקציב. מלשכת היועמ"ש התקבלה ב-10.3.19 תשובה קצרה ולאקונית שעיקרה שאין פסול בנ"ל. האגודה שוקלת כעת את צעדיה העתידיים.

לעיון בנייר העמדה המלא

לסיקורים בתקשורת:

כחלון בניגוד עניינים, ויש להשעותו מתפקיד יו"ר מועצת מקרקעי ישראל, גלובס, משה ליכטמן, 17.2.19
במכתב שנשלח היום ליועמ"ש מנדלבליט מציינים אנשי האגודה לצדק חלוקתי כי שר האוצר משה כחלון פועל למען הסקטור החקלאי במועצה • זאת לאחר שמזכיר תנועת המושבים, מאיר צור, הודיע לפני מספר חודשים על הצטרפותו ל"כולנו" • מכחלון לא נמסרה תגובה.

לקראת הקדנציה הבאה: שני הכובעים של כחלון כבר עלו לציבור הרבה כסף, גלובס, משה ליכטמן, 22.3.19

בדרך לבחירות: מזכ"ל תנועת המושבים מצטרף לכחלון, ידיעות אחרונות, 20.8.18

מהדק את הקשרים: כחלון אישר שורה של החלטות לטובת המושבים והקיבוצים, ידיעות אחרונות, 25.12.18

;